Gabinet masażu


Gabinet masaży Green Hands działa obecnie tylko w postaci mobilnej – zabiegi odbywają się w domu klienta. Zapewniamy odpowiedni stół do masażu, ręczniki, koce, olejki do masażu, muzykę z nagłośnieniem i dodatkowe źródło ciepła. Osoby zainteresowane moimi usługami mają do wyboru kilka rodzajów zabiegów, zarówno typowo relaksacyjnych, jak też energetycznych i tych z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej:

Hawajski masaż relaksacyjny Lomi Lomi Nui,

to wspaniały relaksacyjny masaż całego ciała, dający odprężenie i rozluźnienie, uruchamiający i odnawiający samouzdrawiającą energię naszego ciała. Bardzo skuteczny dla osób pracujących w warunkach silnego stresu i presji (np. korporacje, własny biznes), zabieganych i potrzebujących wyciszenia, ale również dla zapracowanych, aktywnych matek i przemęczonych ojców. Jest doskonałym antidotum na wyzwania współczesnego świata i wytchnieniem po ciężkim dniu pracy. Wywodzi się z Hawajów, a jego tradycja przekazywana jest przez rdzennych Hawajczyków z pokolenia na pokolenie. Nazywają go tańcem, a masażystę tancerzem wykonującym ten taniec dla ciała pacjenta, przy dźwiękach hawajskiej muzyki i śpiewów. Tancerz używa swoich przedramion i dłoni do mocnego, a jednocześnie niezwykle delikatnego i całkowicie bezbolesnego masażu, stosując ciepłe, naturalne olejki.

Energetyczny zabieg Reiki,

to zabieg dla ciała i umysłu, przekazujący wzmacniającą i aktywizującą energię. Reiki w języku japońskim oznacza uniwersalną energię życia – wypełniającą wszechświat, tworzącą i dającą życie. Reiki to energia miłości, harmonii i uzdrowienia. Wywodzi się z Japonii gdzie po raz pierwszy zastosował i usystematyzował go dr Mikao Usui. Polega na przykładaniu dłoni na ciele pacjenta przez które przekazywana jest energia. Zabieg Reiki przyjmowany jest w ubraniu, które nie tworzy bariery dla przekazywanej energii. Rola wykonującego zabieg sprowadza się do przekazywania energii Reiki, ciało przyjmującego zabieg relaksuje i uzdrawia się samo, aktywizując własną energię pod wpływem Reiki. Zabieg Reiki to także uruchomienie i stabilizacja energii ciała, znanej w tradycyjnej medycynie chińskiej pod nazwą energii Qi, krążącej w meridianach. Zgodny z właściwym funkcjonowaniem ludzkiego organizmu ruch energii Qi zapewnia mu zdrowie i siły. Niedobór, nadmiar lub zastój energii Qi w ciele, powoduje choroby i dolegliwości. Przywrócenie właściwego poziomu i krążenia energii Qi, to przywrócenie zdrowia.

Zabiegi Reiki dla osób z chorobą nowotworową

Własne doświadczenie w pracy z moją, przebytą w 2013 roku chorobą nowotworową, jak również w pracy z innymi chorymi, nauczyło mnie, iż bardzo ważne jest energetyczne wzmocnienie organizmu i praca z ciałem. Jest to możliwe między innymi dzięki zabiegom Reiki, którymi zajmuję się od 17 lat. Organizm wyczerpany chorobą reaguje na zabiegi indywidualnie i intensywność ich działania może być różna u każdej osoby. Dlatego też, opierając się na swoim doświadczeniu, każdemu pacjentowi proponuję na początek 5 zabiegów przeprowadzonych w krótkim czasie, najlepiej dzień po dniu lub co drugi dzień.  W tym czasie poznajemy reakcje swojego organizmu i obserwujemy rodzaj zmian w samopoczuciu. Czujemy, obserwujemy i sami decydujemy o kontynuacji terapii. Zapraszam do mojego gabinetu, gdzie przy cichej i spokojnej muzyce, podczas trwającego ok 70 minut zabiegu, mamy możliwość podjęcia próby wzmocnienia swojego organizmu.

Kąpiel w dźwiękach gongów tybetańskich,

to seans słuchania tych wspaniałych i pięknych instrumentów muzycznych, wydających dźwięki, które przenikają całe ciało, sprawiając, że słucha się ich każdą komórką naszego organizmu. Kąpiel w dźwiękach gongów, to zabieg trwający od 45 do 60 minut. Osoby masowane leżą wygodnie i „płyną” wraz z tym co słyszą. Masaż ten daje głębokie poczucie odprężenia i odstresowania. Uruchamia zamkniętą i schowaną w ciele pamięć przeżytych stresów i niepowodzeń, uwalniając je z ciała, aby mogły swobodnie odpłynąć. Skutecznie regeneruje umysł zmęczony codziennym wysiłkiem

Terapia meridianowa

Terapia meridianowa opracowana przez TAO Niemcy & Austria i znana szerzej pod nazwą terapii AMM opiera się na zasadach akupunktury taoistycznej. Akupunktura taoistyczna różni się od klasycznej tym, że nie stosuje się igieł i nie dochodzi do przerywania ciągłości skóry. Technika ta jest oparta na precyzyjnym linearnym lub punktowym ucisku meridianów lub punktów akupunkturowych przy pomocy mosiężnego patyczka zakończonego niewielką kuleczką.

Terapia meridianowa opiera się na trzech zasadach:

1. Energetycznym oddziaływaniu na organizm poprzez stymulację meridianów oraz punktów akupunkturowych za pomocą pałeczek do masażu i oddziaływaniu na obieg energii Qi w ciele człowieka.

2. Wykorzystaniu odpowiednich punktów akupunkturowych do poruszania, rozpraszania, wzmacniania lub zachowania energii Qi

3. Oddziaływaniu na wewnętrzne narządy i ich wzmacnianiu poprzez stymulację punktów i meridianów oraz inne techniki terapii, takie jak masaż bańką chińską, ogrzewanie moksą i pobudzanie krążenia poprzez masaż Gua Sha, czyli delikatne „skrobanie” skóry za pomocą płytki kościanej.

Efektem terapii meridianowej w początkowym okresie jest aktywizacja energetyczna organizmu, a w następnej kolejności poprawienie kondycji poszczególnych narządów i przywrócenie ich normalnego poziomu funkcjonowania. Przy pomocy tej terapii można niwelować wiele dolegliwości lub potraktować ją jako wsparcie przy kuracji metodami medycyny współczesnej. W zależności od stanu organizmu potrzebnych jest zazwyczaj do kilkunastu zabiegów, trwających do 60 minut i wykonywanych początkowo co 4 – 7 dni, a potem z mniejszą częstotliwością.