Meridianowa terapia wzmacniająca prostatę


Akupunkturowy masaż meridianowy to sztuka poruszania energii krążącej w naszym ciele, w tradycyjnej medycynie chińskiej określanej jako energia Qi. Żeby ciało było zdrowe i dobrze funkcjonowało konieczny jest niezakłócony przepływ energii Qi. Blokady, niedobory i nadmiary energii w różnych miejscach naszego ciała mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Jak czasami mówią terapeuci, wszystko zaczyna się od głowy. Od tego co myślimy o sobie, jak siebie oceniamy i jak w konsekwencji tego wszystkiego dbamy o siebie, czyli o swoje ciało. Niezmiernie istotna jest też fizyczność, czyli to ją postrzegamy i jaką troską ją otaczamy. Jeżeli zaniedbujemy jedno i drugie pojawiają się zaburzenia w swobodnym przepływie energii w naszym ciele.

Terapeuci tradycyjnej medycyny chińskiej powiadają też, że za Qi podąża Krew. Jeśli energia Qi płynie swobodnie, to równie swobodnie popłynie za nią Krew. Męska potencja seksualna jak wszyscy wiemy, ma bardzo dużo wspólnego ze swobodnym, niczym niezakłóconym przepływem. Jeśli brakuje tego swobodnego przepływu, to zaczynają się kłopoty z prawidłowym działaniem prostaty. Dlatego zadaniem meridianowej terapii wzmacniającej prostatę jest poruszenie zastojów Qi i Krwi oraz umożliwienie im swobodnego przepływu w przyszłości. Do tego oczywiście potrzebna jest współpraca pacjenta z terapeutą.

Zabiegi meridianowej terapii wzmacniającej prostatę i jednocześnie stymulującej potencję polegają na ciągnięciu mosiężnego patyczka zakończonego kulką po kanałach energetycznych zwanych meridianami w celu aktywacji energii Qi. Dodatkowo tą samą pałeczką uciskane są odpowiednie punkty akupunkturowe odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie prostaty. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj zabiegu są bezbolesne, jedynie uciskanie punktów akupunkturowych może dawać chwilowy dyskomfort.