Bezpłodność a terapia meridianowa


W Polsce jest 600 000 bezpłodnych par, które starają się o dziecko. Problem dotyczy zarówno funkcjonowania organizmów kobiet i mężczyzn. Współczesne metody leczenia często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Organizm po prostu nie jest przygotowany do przyjęcia zarodka lub wyprodukowania zdrowego i silnego jaja lub plemników.

Tradycyjna Medycyna Chińska już od tysięcy lat dysponuje metodami, które przygotowują ciało do zapłodnienia i utrzymania ciąży. W czerwcu tego roku uruchomiłem zabiegi Terapii Meridianowej, opartej w całości na zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, które mogą skutecznie wzmocnić ciało, przygotować je do zapłodnienia i utrzymania ciąży. Terapia ta ważna jest również dla kobiet myślących o zapłodnieniu metodą in vitro, ponieważ przygotowuje odpowiednio organizm do tego, aby zarodek zagnieździł się i utrzymał.

Terapia polega na oddziaływaniu na kanałach energetycznych – meridianach i punktach akupunkturowych, ale bez użycia igieł i bez nakłuwania skóry. Dodatkowo stosowana jest moksa do ogrzania konkretnych punktów i dostarczenia w ten sposób ciepła w odpowiednie obszary ciała odpowiedzialne za rozmnażanie. 

Zabieg trwa ok 60 minut i w początkowym okresie powinien być wykonywany co 4 dni, potem nieco rzadziej. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu organizmu i jego reakcji na stymulację terapią meridianową.